Bez kategorii

Rusza edycja jesienna nauki programowania!

Wraz z początkiem roku szkolnego ruszyła rejestracja do programu CodeInBB – nauki programowania dla uczniów bielskich szkół średnich.

Po edycji, która odbywała się na wiosnę, wyciągnęliśmy wnioski z uwag uczestników i wprowadzamy kilka korekt. Między innymi przygotowaliśmy program spotkań dla grupy basic – programowanie od podstaw – jak i dla grupy już zaawansowanej (warsztaty z JavaScript). Zajęcia będą odbywać się w październiku i listopadzie od godz. 17:00, tak by wszyscy uczestnicy, mogli bez problemu dojechać na miejsce z różnych lokalizacji swoich szkół, już po zakończonych lekcjach. Wstępnie zakładamy, że zajęcia będą odbywały się co tydzień lub co dwa. Całość zakończona będzie hackathonem z atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi.

Dla osób, które będę uczęszczać na zajęcia i ich frekwencja na nich będzie wynosiła 100%, na koniec edycji, czekać będzie certyfikat potwierdzający uczestnictwo w projekcie CodeInBB.

Cieszymy się bardzo, że naszym nowym partnerem projektu została firma NAV24 –  jeden z najbardziej doświadczonych polskich dostawców specjalistycznych usług informatycznych w obszarze aplikacji biznesowych, doradztwa i konsultingu oraz wsparcia technicznego. Nasz nowy partner to kolejna firma z sektora ICT z Bielska-Białej, która z powodzeniem radzi sobie na konkurencyjnym rynku usług IT.

Chcesz nauczyć się programować, ale nie wiesz jak zacząć? Chcesz sprawdzić, czy mógłbyś związać z tym swoją przyszłość? Zgłoś się do programu CodeInBB! Zachęć również swoich znajomych! Czekamy na Was!

Zapisy na bezpłatne warsztaty z programowania dla uczniów bielskich szkół trwają do 23.09! Zachęcamy do zapoznania się z projektem na naszej stronie internetowej, jak i do rejestracji!

>Link do rejestracji<<

 

🗓️HARMONOGRAM🗓️

➡️GRUPA: Frontend – podstawy podstaw

Gdzie? IV LO im. KEN, ul. Profesora Mieczysława Michałowicza 55

TERMIN: 18.10 (czwartek) godz. 17-20
🔴1. Poznajmy świat HTML i Css
– Rozwiązania internetowe
– Co to jest HTML
– Tagi HTML i struktura
– HTML 5
– Po co nam CSS?
– Konstrukcja Styli
TERMIN: 25.10 (czwartek) godz. 17-20
🔴2. Poćwiczmy CSS
– Dobre praktyki
– Formatowanie
– Pozycjonowanie
– Rodzic, potomek
– Opływanie
– Pseudo elementy, klasy
– Komponenty
TERMIN: 8.11 (czwartek) godz. 17-20
🔴3. Poznajmy Frameworki CSS
– Omówienie
– Wykorzystanie
– Zrozumieć Grid
– Komponenty
TERMIN: 15.11 (czwartek) godz. 17-20
🔴4. Wprowadzenie do JavaScript
– Jak zacząć?
– Zmienne, łańcuchy, operatory
– Obiekty
– Funkcje
– Tablice
– Dobre praktyki
TERMIN: 22.11 (czwartek) godz. 17-20
🔴5. Czas na JQuery
– Jak to działa?
– Krótkie wprowadzenie
– Praktyka

➡️GRUPA: JS na backendzie

Gdzie? ATH, ul. Willowa 2, sala A104

TERMIN: 15.10 (poniedziałek) godz. 17:30-20:30
🔵1: Wszystko ma swój początek
Pierwszego dnia poznamy środowisko uruchomieniowe języka JavaScript, porozmawiamy oraz pokażemy czym tak naprawdę jest ten język. Zrewidujemy wiedzę uczestników szkolenia w celu wyjaśnienia nieporozumień oraz naprostowania i ugruntowania podstaw niezbędnych do uczestnictwa w kursie, wyniki tego kroku mogą zmodyfikować plan szkolenia (na łatwiejszy / trudniejszy). Zaprezentujemy plan szkolenia oraz przygotujemy sobie środowisko pracy, niezbędne narzędzia oraz pomocną literaturę.
TERMIN: 22.10 (poniedziałek) godz. 17:30-20:30
🔵2: Samo mięso
Popracujemy w wcześniej przygotowanym środowisku, zaczniemy zabawę z kodem, prostymi modyfikacjami drzewka DOM, natywnym API języka oraz przeglądarek, pobawimy się nowinkami języka ale także zaprzęgniemy do walki stare sprawdzone rozwiązania. Poznamy niuanse języka, między innymi co to jest hoisting, scopy oraz mnóstwo innych rzeczy np. różnica między funkcją strzałkową a zwykłym domknięciem. W trakcie szkolenia kłaść będziemy większy nacisk na natywne API a niżeli na biblioteki zewnętrzny.
TERMIN: 05.11 (poniedziałek) godz. 17:30-20:30
🔵3: Niezwykły świat kolorów
Poznamy API CANVAS, porysujemy sobie w oknie przeglądarki. Przygotujemy wstępny projekt rysowanki. Dodatkowo poznamy czym są kontrakty między developerami, utworzymy sobie pierwszy kontrakt, aby w następnym szkoleniu dokończyć nasz projekt.
TERMIN: 12.11 (poniedziałek) godz. 17:30-20:30
🔵4: Nie tylko przeglądarka
Przeniesiemy się w stronę backendu, napiszemy własną usługę http/ws. Pokażemy, że wszystko co zostało użyte wcześniej, ma także odzwierciedlenie w innych środowiskach uruchomieniowych. Dokończymy naszą usługę z poprzedniego szkolenia.
TERMIN: 19.11 (poniedziałek) godz. 17:30-20:30
🔵5: Koniec z wielkim happy endem
Na sam koniec, przeglądniemy wszystkie zagadnienia, odpowiemy na każde pytanie, nakreślimy i pomożemy zrobić kolejne kroki w etapie samoedukacji. Opowiemy o branży.

DODATKOWY WYKŁAD DLA OBU GRUP
29.10 (poniedziałek) o godz. 17:30. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczestników warsztatów 😀
➡️Tematyka wykładu? Frontend – jak wygląda praca developera, przegląd jego narzędzi, ogólne informacje o frontendzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *