Bez kategorii

HackITBB 2018 – Wielki finał projektu CodeInBB

Projekt CodeInBB – darmowe warsztaty z nauki programowania dla uczniów szkół średnich, odbywający się wiosną i jesienią br., został zwieńczony wielkim finałem🏁HackITBB CodeinBB 2018 odbył się w czwartek, 29.11, w godz. 8:00-17:00 w Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej.

Każdy z uczestników obu edycji warsztatów mógł wziąć udział w hackathonie, czyli konkursie programowania. Finalnie cztery zespoły stanęły w szranki w konkursie programistycznym hackathon kreatywny. Za cel konkursu, organizatorzy postawili powstanie ciekawych propozycji w oparciu o rozwiązania informatyczne, które podniosą jakość życia w Bielsku-Białej. W wyniku hackathonu powstały prototypy i zalążki inspirujących projektów, które we wskazanym temacie, miały za zadanie służyć obywatelom miasta Bielska-Białej.

Formuła konkursu, jakim jest hackathon kreatywny, polega na dobraniu się w zespoły przez uczestników i wspólne opracowanie rozwiązania na wskazany przez organizatora problem. Tym razem, temat-problem, przed którym stanęli uczestnicy, brzmiał : FIT CITY.
Po zapoznaniu się z zagadnieniem zespoły miały określoną ilość czasu na pracę nad swoim planem, tak, by przedstawić kompleksowe rozwiązanie zadanego problemu.

Następnie uczestnicy przystąpili do przygotowywania prototypu swojej koncepcji, która na koniec została zaprezentowana przed jury. W czasie trwania konkursu dla zespołów dostępni byli mentorzy z różnych obszarów (np. administracja publiczna, sprzedaż, marketing, programowanie), którzy swoimi radami pomagali dopracować wizję rozwiązania, a następnie sam prototyp, by jak najlepiej spełniał oczekiwania rynku-klientów-interesariuszy.

Zespoły, które opracowały najciekawsze rozwiązania, otrzymały atrakcyjne nagrody – łączna wartość to 6000 zł (I miejsce – nagrody o wartości 3000 zł, II miejsce – 2000 zł, III miejsce – 1000 zł). Nagrodami były m.in. tablety, kamery gopro, smartbandy, słuchawki bezprzewodowe, gry planszowe i książki o programowaniu.

Każdy uczestnik hackhatonu kreatywnego otrzymał dyplom za uczestnictwo, trzy pierwsze miejsca otrzymały również symboliczne statuetki za zajęcie miejsca na podium.
Zespół, który znalazł się na czwartym miejscu, dzięki uprzejmości organizatorów, Startupu Podbeskidzie, dostał nagrody pocieszenia.

Cieszymy się, że inicjatywę HackITBB CodeinBB 2018 objął patronatem honorowym, Prezydent Miasta Bielska-Białej, Pan Jarosław Klimaszewski.
Partnerami HackITBB CodeinBB 2018 są: Urząd Miasta Bielska-Białej, Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej, redakcjaBB, Da Vinci Studio.
Organizatorami HackITBB CodeinBB 2018 są: Startup Podbeskidzie i Koło Informatyczne RESET ATH.
O pyszny poczęstunek dla wszystkich zebranych zadbała Klubokawiarnia Akwarium.

🏆Zwycięzcy:
🔵FitInBB, zespół składający się z Wojtka, Łukasza i Igora. Drużyna zaproponowała rozwiązanie motywujące do aktywności ludzi, a dzięki integracji z narzędziami pomiarowymi możliwe będzie robienie precyzyjnych rankingów i wyzwań pomiędzy dwiema lub więcej osobami. Co ciekawe, ważnym elementem koncepcji był aspekt charytatywny, zakładający, że część środków, o które toczy się wyzwanie, automatycznie trafia na wybrane fundacje.

🏆Wyniki: Drugie miejsce zajął projekt BFit. Trzecie miejsce to FitApp, a tuż za podium z nieznaczną stratą punktową, znalazła się drużyna z projektem FITMapa.

➡️Opisy pozostałych projektów:
🔵BFit to system rankingowy dla osób aktywnych, na ich podstawie tworzone są rankingi i zestawienia, informacje mogą być grupowane np. wg miejsca pracy czy zamieszkania. Główną funkcjonalnością są raporty dla pracodawców z informacją, w jaki sposób dana osoba jest aktywna, co może być powodem do przeznaczenia dodatkowej premii dla niej, albowiem spodziewane jest rzadsze L4 takiego pracownika.
🔵FitApp to z kolei ciekawa propozycja z zestawieniem miejsc i tras dla aktywnych, gdzie mogą odbyć treningi. Można również poznać trasy innych biegaczy czy rowerzystów, a także potrenować w grupie lub poszukać czegoś w bardziej odległym miejscu.
🔵Ostatni projekt, czyli FITMapa ma za cel zbudowanie systemu punktów zbieranych za korzystanie z danego ośrodka, basenu, hali czy siłowni. Użytkownik odbywając trening, zbiera punkty, które następnie przekuwane są na rabaty, vouchery i inne oferty dla niego. Projekt przy okazji dostarcza informacji o lokalizacji obiektów sportowych i podpowiada, gdzie można poćwiczyć oraz jakie aktualnie jest tam natężenie ruchu. Założeniem projektu jest również danie możliwości użytkownikom, by mogli umawiać się na mecze, treningi czy rozgrywki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *