Da Vinci Studio

Zaangażowane w liczne inicjatywy społeczne Da Vinci Studio, przy projekcie dba o stronę merytoryczną projektu. Dzięki niemu młodzi adepci programowania będą mogli korzystać z bezpłatnej platformy e-learningowej. 

Dla zespołu DVS nie ma rzeczy niemożliwych. Motywacja i chęć do pracy bierze się z pasji do tego, co robią, a szeroka wiedza programistyczna tych developerów pozwala im przemienić słowa w czyn. A finalnie w stronę, aplikację, oprogramowanie dostosowane do potrzeb klienta. W swojej pracy stawiają przede wszystkim na nieustający rozwój i poprawę rozwiązań informatycznych. To właśnie kreatywność i doświadczenie przekładają się na zadowolenie ich klientów. 

"Szukamy rozwiązań i technologii, które istotnie wpłyną na zmianę w ważnych społecznie kategoriach biznesu." 

Inwestycja w młodych i ambitnych ludzi to istotny wpływ na społeczeństwo. Dlatego też projekt CodeInBB idealnie dopełnia misję i założenia software houseu.  

Koło Informatyczne RESET

Przy organizacji projektu związanego z programowaniem nie mogliśmy pominąć współpracy z najprężniejszą organizacją studencką działającą przy Akademii Techniczno-Humanistycznej, czyli KI RESET. RESET zrzesza studentów Informatyki, którzy pragną rozwijać swoją wiedzę, umiejętności oraz doświadczenie w zakresie wielu aspektów branży IT.

Koło informatyczne Reset prężnie rozwija się na Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej już od 2009 roku. Nasza grupa to osoby ambitne i pracowite – z pasją, co owocuje wieloma sukcesami nie tylko w branży IT. W 2015 roku zostaliśmy uznani za najlepsze Koło naukowe działające na ATH. Współorganizujemy konferencje IT takie jak WeBB MeetUp czy Dni Wolnego Oprogramowania. Jesteśmy inicjatorem i głównym organizatorem IT Academic Day w Bielsku-Białej, a także Java Day na ATH. Regularnie organizujemy warsztaty Reset YOUng skierowane do młodszych uczniów. Wygrywamy konkursy programistyczne oraz robotyczne. Systematycznie organizujemy wykłady-spotkania z lokalnymi firmami, prowadzimy warsztaty skupione wokół nowych technologii m. in. Internet of Things. Stworzyliśmy wirtualny spacer online po nowoodkrytej Jaskini Żółtodzioba. Angażujemy się w projekty charytatywne, a także wspólnie spędzamy wolny czas. Poznajcie ich tutaj

Mateusz Wełniak

Student Automatyki i Robotyki na Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Skromnie wspomina, że od samego początku swojej kariery filmowca stara się po prostu robić ładne i przyjemne dla oka rzeczy. I wychodzi mu to całkiem nieźle. Swoją przygodę z montażem rozpoczął w 2014 roku mając do dyspozycji telefon i własnej roboty Steadicam. Od tamtego czasu współpracował m.in. z Samorządem Politechniki Śląskiej, kołem informatycznym Reset na Akademii Techniczno-Humanistycznej, zespołem Sonbird oraz Startup Podbeskidzie. Za pasją do filmowania idzie też fotografia (zwłaszcza analogowa). "Te tematy łączą się na tyle, że nie ma chyba możliwości, żeby mówić o tym w osobnych kategoriach." Można ująć to wszystko w jednym zdaniu, że interesuje się światłem (choć jak sam przyznaje, może to brzmieć nieco dziwnie).  

Zaangażował się w projekt, ponieważ dostrzega w nim potencjał, możliwość kontaktów z kreatywnymi ludźmi oraz nauki czegoś ciekawego, co również związane jest z jego kierunkiem studiów. 

"Jestem zdania, że żeby coś rozwijać, to trzeba to po prostu robić. Interesować się tym na wszystkie sposoby. Moim zadaniem jest zaprezentować projekt i zamierzam to zrobić najlepiej jak potrafię" 

FB: fb.com/WEMAReel/ 

IV LO im. KEN w Bielsku - Białej

Z programowaniem swoją przyszłość wiąże wielu młodych ludzi, dlatego cieszymy się z nawiązaniem kontaktu z młodzieżą ze szkoły średniej. Współpracujemy z bielską “Czwórką” - szkołą otwartą, przyjazną i lubianą. “KEN” jest partnerem Fundacji Startup Podbeskidzie, który wspiera między innymi projekt CodeinBB.

Uczniowie mają niesamowity potencjał i nie chcą pozostawać bierni, chcą działać, rozwijać się i zdobywać cenne doświadczenie. A my mamy przyjemność im w tym pomóc. Cieszymy się, że dzięki przychylności Dyrekcji, możemy realizować nasz projekt w salach IV LO. Świetnie wyposażona pracownia, dobra infrastruktura i lokalizacja sprawiają, że uczestnicy zajęć mają dodatkowe atuty by skupić się na przyswajaniu wiedzy i czerpać z projektu pełnymi garściami.

PODBESKIDZIE BUSINESS CLUB

Wsparciem dla projektu CodeinBB jest również partner Fundacji Startup Podbeskidzie - Podbeskidzie Business Club, który poprzez wspólną pasję do piłki nożnej, zrzesza sferę biznesową regionu Podbeskidzia.

Prestiżowy klub dzięki emocjom, jakie daje piłka nożna i ekskluzywnej atmosferze, sprzyja spotkaniom biznesowym. Korzyści ze współpracy czerpią obie strony. Projekt jest połączeniem dwóch sfer - biznesu i sportu.

PBC wspiera Fundację jak i jej projekty wsparciem w sferze promocji oraz udostępnianiem swoich przestrzeni, by podnieść jakość i poziom atrakcyjności realizowanego przedsięwzięcia. Dziękujemy za zaaufanie i wsparcie.

WWW: www.pbc.tspodbeskidzie.pl

NAV24

Profesjonalizm, innowacyjność, kompetencje poparte 15-letnim doświadczeniem i szybki czas realizacji - tak opisać można naszego partnera projektu - firmę NAV24.

NAV24 to firma zajmująca się dostawą specjalistycznych usług informatycznych w obszarze aplikacji biznesowych, doradztwa i konsultingu oraz wsparcia technicznego.

Nasz nowy partner to kolejna firma z sektora ICT z Bielska-Białej, która z powodzeniem radzi sobie na konkurencyjnym rynku usług IT.

Miasto Bielsko-Biała

Partnerem warsztatów jest miasto Bielsko-Biała. Nasze miasto wspiera rozwój młodych ludzi i docenia inicjatywę CodeInBB. Programista to zawód, który jest najbardziej pożądaną profesją na świecie, dlatego warto wspierać młodych i pomóc im w podjęciu decyzji, która będzie miała realny wpływ na ich przyszłość.

Współpraca

Zapraszamy do współpracy doświadczonych programistów oraz wszystkich przedsiębiorców z branży ICT, którzy byliby zainteresowani zaoferowaniem praktyk dla uczestników projektu.

Proponujemy współpracę doświadczonym programistom, którzy posiadają kompetencje w przekazywaniu aktualnej wiedzy młodym adeptom programowania.

Zachęcamy także do kontaktu firmy z branży ICT, które chciałyby zaproponować staże lub praktyki dla uczestników projektu. Więcej informacji wkrótce.