O nas

Jesteśmy grupą osób, która chce rozwijać nasz region, dając młodym (ale i nie tylko) narzędzia i wiedzę jak budować własne firmy, przedsiębiorstwa technologiczne lub startupy. Działamy od października 2015 roku, w tym czasie zorganizowaliśmy ponad dwadzieścia darmowych spotkań, na których zainspirowaliśmy i pomogliśmy młodym przedsiębiorcom.

Poza twórczą atmosferą na naszych spotkaniach, dbamy o element merytoryczny w formie prelekcji specjalistów i doświadczonych ekspertów, którzy przychodzą by dzielić się wiedzą. Braliśmy czynny udział w projekcie „In Focus. Inteligentne specjalizacje na poziomie lokalnym"​ realizowany przez Wydział Strategii i Rozwoju Gospodarczego oraz byliśmy współorganizatorem z Agencją Rozwoju Regionalnego Startup Days w Bielsku-Białej. Jesteśmy również autorem projektów Upgrade Your Business, Business Launchpad, Raising Stars oraz wspólnie z Regionalną Izbą Handlu i Przemysłu organizowaliśmy czerwcową konferencję „Sąsiedzi Sąsiadom – spotkanie firm z wartością dodaną”.

Organizujemy wraz z Akademią Techniczno-Humanistyczną cykliczną konferencję dla branży IT „WeBB MeetUp”, która 30 listopada 2017 miała swoją siódmą edycję. W czerwcu 2017r. zorganizowaliśmy hackathon wraz z partnerami, Miejskim Zakładem Komunikacji i firmą URSUS, a patronat nad tym wydarzeniem objął Pan Prezydent Jacek Krywult.

W listopadzie 2017 za dotychczasowe działania odebraliśmy z rąk Pana Prezydenta wyróżnienie na Gali Firma Roku, organizowanym przez Regionalną Izbę Handlu i Przemysłu oraz Urząd Miejski w Bielsku-Białej. Partnerem warsztatów jest miasto Bielsko-Biała.

W grudniu 2017 wraz z Google i Fundacją Startup Poland zorganizowaliśmy nasz największy dotychczas event - "Startup Poland Camp_Bielsko"​, w którym udział wzięło prawie 100 uczestników. Na scenie wystąpili właściciele startupów Quotiss i Versum oraz funduszy inwestycyjnego Inventity.

W marcu 2018 wraz z Agencją Rozwoju Regionalnego w ramach Europe Startup Week zorganizowaliśmy meetup, który zgromadził blisko 100 uczestników a na scenie wystąpili: bielszczanin, Kamil Bargiel, CEO SentiOne; Ernest Wagner, CEO Hemens Group oraz Monika Czaplicka, specjalistka od zarządzania kryzysami w social media.

Nasza Fundacja wciąż się rozwija, poszerza swoje obszary działania i dociera do wciąż nowych osób. Dlatego też projekt CodeInBB, dzięki któremu chcemy poszerzać dobre praktyki z zakresu programowania i pomagać rozwijać się młodym adeptom tej branży, być może wśród nich znajdują się przyszli startuperzy.

Zobacz co u nas na:
http://www.startuppodbeskidzie.pl 
http://www.fb.com/StartupPodbeskidzie/
https://www.linkedin.com/company/27195367/